Diyanet takviminde imsak vaktine güvenebilir miyiz?

Soru Detayı

- Uzun zamandır kaza orucumu tutuyordum. Yemeyi bıraktığımda diyanet takvimine göre imsak vakti girmemiş, temkinli olduğunu sonradan öğrendiğim takvimlerde vakit girmişti ve ben bütün oruçlarımı diyanet takvimine göre tuttum.
- Ne yapmalıyım, kaza tuttuğum bütün oruçlarımı bir daha mı kaza edeyim, yoksa diyanet takvimi güvenilir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Evet, Diyanet Takvimine güvenebilirsiniz, oruçlarınız geçerlidir.

Namaz, oruç gibi bütün konularda, Diyanet takvimine göre hareket etmenizi önemle tavsiye ederiz.

Diyanetin belirlediği vakitler doğrudur.

İmsak vaktinde temkin olmaz, imsak vakti girince oruç başlar, sabah namazı vakti girer, imsak vakti girince sabah namazı kılınabilir.