Devlet içki satışını yasaklayıp bunu yasalaştırmalı mı, yoksa kişileri kendi iradelerine mi bırakmalı?

Soru Detayı

- Dinimizde içki içmek haramdır ve yasaklanmıştır. İslamiyetin bu konuda devlet başkanlarına verdiği bir sorumluluk var mı?

- Bu aralar fazlaca tartışılıyor ve içki içmeyen arkadaşlarım dahi olsun birçok kimseden farklı yorumlar duyuyorum.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İslam devletinde Müslümanların içki ticareti yapmaları yasaktır. Ancak gayri müslimler kendi bölgelerinde kendi insanlarına satabilirler.