Cinlerin insanlara dokunması cinsellik mi?

Soru Detayı

- Bir sitede video izlerken şeytanın cinselliği sadece dokunmaktan ibarettir dedi bu ne demek bilginiz var mı?
- Eskiden bizlere annelerimiz şeytan size dokunur kaçar derdi bununla alakası var mı?
- Bir de internette bazı rivayetlere dayanarak cinlerle insanların gerçekten dini usullere evli olabilir diye geçiyor bakınız lütfen böyle bir şey nasıl mümkün mü?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

"Şeytanın cinselliği dokunmasından ibarettir" sözü ile insanlara temas etmesi kastedilmişse bu yanlış bir ifadedir.

Şeytan insanlara maddi olarak değil vesveseleri ile zarar verir.

Cinlerin kâfir olan şeytanlar insanları vesveseleri ile saptırmak isterler.

İmanı, ibadeti, ahlakı düzgün olan, bu sayede iradesi güçlü olan insanlara şeytan da cinler de bir zarar vermezler.

İnsanlarla şeytanların, cinlerin evlenmeleri mümkün değildir. Çünkü yaşam boyutları ve  maddeleri farklıdır.