Bir erkeğin kızlarla ya da bir kızın erkeklerle olan ilişkisi nasıl olmalı?

Soru Detayı

- Örneğin bir erkek, erkeklerle takıldığı gibi arkadaşça bir yerlere gidilebilir mi kızlarla, nasıl davranmalı?
- Aynı şekilde, örneğin bir kız, kızlarla takıldığı gibi arkadaşça bir yerlere gidilebilir mi erkeklerle, nasıl davranmalı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bir Müslüman erkek ve Müslüman kız, hem cinsleriyle (erkek erkek ile kız kız ile) arkadaşlık ettiği gibi, karşı cins ile de aynı şekilde arkadaşlık edemez. Örtünmeme, başbaşa kalma, serbest konuşup gülüşme, şakalaşma gibi davranışlar caiz değildir.

Birlikte olmayı gerektiren meşru sebeplerle aynı ortamı paylaşabilirler, bu paylaşmada taraflar gözlerini ve kalplerini korumakla yükümlüdürler.