Bir cemaate katılmak, bağlı olmak gerekir mi?

Soru Detayı
İnasanlar cennete tek başlarına değil de toplu olarak, yani cemaat cemaat gireceklermiş, öyle söylüyolar. Bu yüzden bir cemaate bağlı olmalı mıyız?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Böyle bir iddia doğru değildir; cennete gitmek için illa da bir cemaatin içinde olmak şartı aranmaz. Ancak cemaatlerle birlikte hareket etmenin insana çok faydası olduğu da muhakkaktır.