Başka dinlere ait objeler hazırlamak caiz mi?

Soru Detayı

- Grafik tasarım işiyle uğraşırken başka dinlerin kutsal günleri hakkında afiş, nesne, fotoğraf çalışmaları yapmak, bunları satarak para kazanmada bir mahzur var mıdır?
- Bu çalışmaları isteyen dergi, gazete ve çeşitli mecralarda satın alıp kullanabiliyor. Stok fotoğrafçılığından bahsediyorum.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kutsal günler hakkındaki resimlerde onların kutsal nesneleri ve İslam'a aykırı söylemleri de bulunabilir. Bu takdirde bunları yapmak caiz olmaz.