Baba Vanga, bazı şeyleri önceden nasıl bilebilir?

Soru Detayı

- Baba Vanga adında bir ölmüş kahin var. Kendisi Bulgar yaşlı bir kadındı. Ve öne sürdüğü bazı kehanetleri tuttu. Mesela ABD'nin 44. başbakanının siyahi olacağını söylemişti çok uzun yıllar öncesinden Obama’dan çok önce. Ve dediği doğru çıktı. Kendisinin gerçekleşmiş başka kehanetleri de vardır. İnternetten bakın.
- Bu kadın bu kehanetleri nasıl önceden bilebildi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Daha önceki bir soruda: Vanga Pandeva'nın kehanetleri arasında şu da vardır:

“2011 – Radyoaktif dalgaların yoğunlaşması nedeniyle hayvan ve bitkiler yok olma noktasına gelecek. Müslüman ülkeler kimyasal silahlar kullanacak."

Biz de verdiğimiz cevabın sonunda: “ 2011'de bu yalanı hep birlikte göreceğiz inşallah” demiştik ve gördük de...

Kaldı ki, bu kadının kehanetleri arasında çıkan yalanlar bir tarafa, bir de zavallı kadına isnat edilen yalanları doğrulardan ayıklamak oldukça zor görünüyor.

Asıl hayretimizi celbeden husus şudur:

Kur'an’da ve Hz. Peygamber (asm)'in sahih hadislerinde yüzlerce gaybi haber verilmiş ve tarih tarafından tasdik edilmiş gerçeklere hiç iltifat etmeyen bazı kimselerin, en samimi bağlıları tarafından bile doğruları yanında yalanlarının da olduğu kabul edilen bir kadının kehanetlerine dört elle sarılmalarıdır...