Allah bizi inandıramazsa, bu bizim suçumuz mu?

Soru Detayı

- Allah bize onu bizzat gördüğümüz bir işaret vermiyorsa, ona neden inanalım?
- İnandıramazsa bu bizim suçumuz mu?
- Bizim suçumuz değilse neden cehenneme atılıyoruz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Baktığımız istisnasız her şeyde Allah’ın olmazsa olmazlığını, varlığını ve birliğini çok net görmekteyiz.

Bu gördüğümüzü inkâr etmek, âdeta bir balığın suyun içinde yaşayıp da “Su yoktur.” demesinden veya gözünü kapayan bir insanın güneşe doğru bakıp gözünü kapayarak “Güneş yoktur.” demesinden çok daha vahim bir durumdur.

Bu kadar net olan bir yaratıcıyı inkar etmek ve O’nun koyduğu kanunları da hiçe saymak elbette bir ceza gerektirecektir.

Konu ile alakalı ve gayet tatmin edici videoları feyyaz.tv sitemizden, sayısız açıklamaları da bu sitemizden bulabilirsiniz.

Yeter ki bunları ön yargısız bir şekilde O’na teslim olarak okuyalım ve dinleyelim. Çünkü ancak bu şart yerine geldiğinde yüce Allah kişiye hidayet bahşetmektedir.

Unutmayalım ki, her tarafımızı kuşatan hava nimetine karşı gelip onu ciğerlerine girmesine engel bir kimsenin durumu ne ise, her tarafımızı kuşatan iman nimetine karşı gelip onun kalbine girmesine engel olan kimsenin durumu aynıdır.