Algler evriliyor mu?

Soru Detayı

- Minnesota Üniversitesinden Ratcliff'in algleri çok hücrelilere evrilttigi söyleniyor.
- Tek hücrelilere üremeyi sağladığı da söyleniyor, nasıl cevap verirsiniz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Algler tek hücreli ve çok hücreli tarzda yaratılmaktadır. Kâinatta yaratılan ilk canlılardandır. Takriben günümüzden 3,5 milyar yıl önce Trilobitlerden sonra yaratılmışlardır.

Bu canlılar aynı form ve yapıda günümüzde tıpkı ilk yaratılanlar gibi hiçbir değişiklik göstermemektedirler. Bunlar kendi aralarında çok farklı şekillere sahiptir. Üzerlerinde fevkalade güzel süs ve desenler bulunur. Tam bir sanat harikasıdırlar.

Mikroskobik yapıda olan bu canlılar, denizlerin yüzeyinde geniş olarak yayılış gösterirler. Yeryüzünde fotosentezin %70-80’i bunlar vasıtasıyla sağlanır.

İnternette elektron mikroskobuyla çekilmiş resimleri harika şekil ve desenleriyle görenleri hayrette bırakmaktadır. Bu mikroskobik canlıların bir deseninin bile tesadüfen veya kendiliğinden olması mümkün değildir. Tam bir yaratılış harikasıdır.

Allah isterse, bunlardan başka canlıları da yaratabilirdi. Ama böyle bir kanunu yoktur. Her canlı türü doğrudan kendine özel genetik karakterlerine sahip olarak yaratılmaktadır. 3,5 milyar yıldır bir algin başka bir bitkiye veya hayvana dönüştürüldüğü görülmemiştir.