Zina ve hırsızlık suçu işleyenlerin cezasını kim verir?..

Soru Detayı
Soru 1: Zina yapılan, içki ve sigara içilen bir odada namaz kılmak caiz mi? Soru 2: Azerbaycanda zina yapanı bi grup insan taşlaya bilir mi? Ve yahut hırsızlık yapanın elini kanunlara haykırı bi şekilde elini kese bilir mi?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

1. Büyük günah işlenen bir mekanda namaz kılınabilir. Günah işlendiği anda namaz mekruh olur. Ancak namaz kılındığı esnada günah işlenmiyorsa, bir mahzuru yoktur.

2. Zina veya hırsızlık yapan insanların cezasını devletin yetkili organları verir. Eğer devlet yetkilileri bu cezayı vermiyorsa / vermiyorsa, halktan birileri bu cezayı veremez. Bu durumda şahsın tövbe etmesi gerekir.