Yetim olarak sayılmanın bir yaşı var mı? Yani annesi veya babası ölmüş otuz yaşlarında bir kişi de yetim sayılır mı?

Soru Detayı
Yetim olarak sayılmanın bir yaşı var mı? Yani annesi veya babası ölmüş otuz yaşlarında bir kişi de yetim sayılır mı? Ya da sadece çocuk ve gelişme çaglarında mı yetim sayılır; yetişkinken bu husus söz konusu degil midir? Yani yetimi kollayıp koruyacagız derken, bunun bir yaşı var mı şu yaşa kadar ondan sorumluyuz?..
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Yetim, çocuklar için kullanılan bir tabirdir. Buluğ çağına gelmiş ve kendi ayakları üzerinde durabilecek olanlar artık bu tabirin dışındadır. Asıl olan bakıma muhtaç çocuklardır.