Bu dünyada ölen bebekler ahirette cennet çocukları olarak kaç yaşında dirileceklerdir?

Tarih: 10.02.2007 - 00:05 | Güncelleme:

Soru Detayı
Bu dünyada ölen çocuklar ahirette cennet çocukları olarak dirilecekler. Peki diğer insanlardaki gibi hepsinin yaşları aynı mı olacak? Örneğin bebek olarak ölen bir çocuk kaç yaşında dirilecek?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Cennetlikler dünyadaki yaşlarına bakılmaksızın gençler sûretinde inşa olunacakları gibi, cennetlik çocuklar da, vefat yaşları ne olursa olsun çocukluğun en güzel çağında ana-babalarına ebedî bir eğlence, sürur kaynağı ve göz aydınlığı olmak üzere yeniden inşa edileceklerdir.

Cennet çocuklarının farklı yaşlarda inşa edilmeleri de mümkündür. Çünkü çocukluğun her bir evresinin ayrı bir güzelliği ve tatlılığı vardır. Cennet çocukları için vildan ve ğılman kelimelerinin kullanılmasında bu duruma işaret edildiği de düşünülebilir. Böylece vildanın küçük ğılman ise daha genç çocuklar için kullanılmış olması muhtemeldir.

Dünya hayatındaki en büyük manevî zevklerden birisi hiç şüphesiz sevimli, neşeli küçük çocuklardır. Bu durum, cennet hayatının en güzel yönlerinden birisinin bu çocuklar olacağına işaret etmektedir.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet

Yorum yapmak için giriş yapın veya kayıt olun