Annemin üvey annesinin kızları bana haram mı?

Soru Detayı

- Annemin üvey annesinin kızları, bir erkek olarak nikah ebedi haram mıdır?
- Halvet ortamında kalınabilir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Annenizin üvey annesinin kızları, sizin dedenizin veya nenenizin kızları değildir; annenizin üvey annesinin, dedenizle evlenmeden önceki evliliğinden doğan çocuklardır.

Demek ki annenizin üvey annesinin kızları, annenizin kardeşleri değildir.

Buna göre, annenizin üvey annesinin kızı ile evlenmeniz haram olmaz, halvet ortamında bulunamazsınız, nikahsız olarak kapalı bir ortamda baş başa kalamazsınız.