Vitir namazının üçüncü rekatında secde ayeti okuyan kimse ne zaman tilavet secdesi yapar?

Soru Detayı

- VİTİR NAMAZININ ÜÇÜNCÜ REKATINDA ZAMMI SURE OLARAK ALAK SURESİNİ OKUDUĞUMDA TİLAVET SECDESİNİ Mİ YAPMALIYIM; YOKSA TEKBİR ALARAK KUNUT DUALARINI MI OKUMALIYIM?
- DAHA SONRA YAPACAĞIM SECDE İLETİLAVET SECDESİNİ DE YAPMIŞ SAYILIR MIYIM?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Vitir namazının son rekâtında secde ayeti okuyan kimsenin tilavet secdesi yapması gerekir; çünkü arada kunut duasını okumaktadır.