Vitir namazında Kunut dualarını okumayı unutmak sehiv secdesini gerektirir mi?

Soru Detayı

Vitir namazını kılarken 3.rekatta Kunut dualarını okumayı unutursak ve aklımıza otururken gelirse, ne yapmamız gerekir; sevih secdesi yeterli mi? Yoksa namazı tekrarlamamız mı gerekir.?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Vitir namazını kılarken, üçüncü rekatta tekbir almayı ve Kunut duasını okumayı unutmak sehiv secdesini gerektirir.

Unuttuğunu rükûda iken hatırlasa, doğrulup Kunut okumaz. Namazın sonunda sehiv secdesini yapmakla yetinir.