TOKİ garantörlüğünde başlatılan Gayrimenkul Sertifikası modeli helal mi?

Soru Detayı

- Konuyla ilgili verilen özet bilgi şöyle:
- Sertifika TOKİ garantörlüğünde inşa edilen bir gayrimenkul projesine, SPK denetiminde, Borsa şeffaflığında ortak olma esasına dayanır. Sertifikayla projeye ortaklık yapanlar dilerse projeden daire alabileceği gibi isterse yatırıma hissesi oranında ortak olarak kalabilir. İhtiyaç halinde ya da istendiğinde aldıkları hisseyi Borsa İstanbul üzerinden satabilirler.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Yapılmakta veya yapılacak olan bir taşınmazın belli bir hissesinin alınıp satılması caizdir.