Tesettüre girmek istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir?

Soru Detayı
Şu an açık bir bayanım, ailemle yaşıyorum, kapanmak istiyorum, ama ailem kapanmama ve dini ortamlara girmeme karşı çıkıyor. Anne babamı kırmamak adına dinimi yaşayamamak durumuda kalmak istemiyorum, nasıl mücadele edebilirim?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu konuda size destek olabilecek akrabalarınızdan, yakın çevrenizden, ailenizin de sözüne itibar ettiği kimselerle irtibat kurabilirsiniz. Ailenize güzel bir lisanla örtünmeniz gerektiğini anlatmalısınız. Akraba veya yakın çevreden destek bulabilirseniz, bunlar ailenizle görüşüp bazı konularda onları ikna edebilir.

Her halükarda anne babanız istemese dahi dini emirlere göre yaşamanız gerekir.