Tesettüre girmek istiyorum, tavsiyeleriniz nelerdir? Fakat ben kamu sektöründe çalışıyorum, eğer kapanırsam işyerinde başım açık olmam gerekiyor. İşte açık iş dışında kapalı olursam bu doğru olur mu?..

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Öncelikle çalışmak için başınızı açmanız caiz değildir. Ancak illa da çalışacağım diyorsanız, öncelikle bunun günah olduğunu kabul edip ondan sonra sürekli başı açık bulunmak yerine en azından dışarda kapalı iş yerinde başı açık çalışırsınız. Bunun günahı daha azdır.