Tesettür şartlarına uymayan anneye karşı tavır nasıl olmalı?

Soru Detayı

- Annem İslama göre örtünmenin şartlarını yerine getirmiyor.
- Başörtülü, uzun pardösü giyiyor ama pardösü üstüne oturuyor. Balkona dar pijamayla çıkıyor, bazen dışarıda yazma örtüyor sırf örtü daha dik daha güzel dursun diye saçlarının önden bir kısmı görünecek şekilde bağlıyor.
- Ve bu şekilde dikkat çekiyor.
- Bu konuda uyardığım zaman hoşuna gitmiyor.
- İçten içe kızgınlık duyuyorum. Ne yapmam gerekir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Annen ve baban Allah’a şirk koşsalar bile onlara iyi davranman, kalplerini kırmaktan sakınman, doğru yolu göstermekle beraber evlatlık vazifeni yerine getirmen gerekir.

Annene, “senin anlayışına göre doğru” olanı uygun bir ifade ile söyler, zaman zaman da hatırlatırsın. Bunun ötesinde yapacağın bir şey yoktur.