Teröristler tarafından öldürülen savcı, şehit midir?

Soru Detayı

- Teröristler tarafından öldürülen savcı için devletimiz şehitlik ünvanı verdi. Bir kesim Müslüman ise bu zatın şehit olmadığını, çünkü bir gayri müslim sistemin kanun koruyucusunun, savcısının, bu uğurda ölmesinin şehitlik mertebesi ile anılmasının abes bir durum olduğunu savunuyorlar. - - Siz bu konuyu nasıl değerlendirirsiniz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Savcı, mazlum olarak (haksız yere) katledilmiştir ve hükmen şehiddir.