Allah yolunda kesilmiş olmayan, helal olmayan etler necis midir? Yağları, etleri veya diğer organları pis sayılır mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

1. Allah yolunda kesilmeyen hayvanın eti necis kabul edilir.

2. Bu tür kesilen hayvanların yağları, etleri veya diğer organları da pis sayılır; yenmesi haramdır. Ancak bu tür hayvanların derisi alınıp tabaklandıktan sonra kullanılabilir.

3. Bunlardan biri üzerinize bulaşırsa, temizlenmesi gerekir.