Televizyon izlemek ne derece sakıncalıdır?

Soru Detayı
Sitenizde televizyonla ilgili bir makale okudum. Hakikaten günlük hayatımızın büyü bir kısmını TV'ye ayırıyoruz. Kendim de bu kategoriye girmekle beraber, TV'de ilgi gösterdiğim kanallar ve programlar tamamen dini ve ilmi konulardan oluşuyor. Buna rağmen ben de kaybedenlerden miyim acaba?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Televizyondan faydalı programları izlemek zarar olmaz. Ancak cemaatle namaz kılmaya, ilmi ve dini eserler okumaya, Kur'an okumaya göre (faydalı da olsa) televizyon prıogramları daha az önmelidir.

Buradaki önemlilik sıralamasına dikkat etmek ve televizyon izlemede ölçüyü kaçırmamak şartıyla, bu tür prograsmları izlemek zarar olmaz...