Vakit israfı tam olarak nasıl olur?

Soru Detayı

- Televizyon izlemek, lunaparka gitmek, video oyunları gibi eğlenmek için yapılan şeyleri nasıl değerlendirmeliyiz?
-  Bu vakitlerde dini konularda kendimizi geliştirebiliriz ya da ibadet edebiliriz. Bu tür şeylerden çekiniyorum çünkü günaha giriyormuş gibi hissediyorum.
- Dengeyi nasıl kurabiliriz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İnsan bütün vakitlerini aynı şeyi yaparak geçiremez; bu ruh ve beden sağlığını bozar.

Gerekli ve faydalı olan işler ve meşguliyetler dışında -bunlara fazlaca mani olmadıkça- ruhu, zihni, bedeni dinlendirmek, meşru olan estetik duyguyu tatmin etmek için meşru olan ilgili faaliyetlere vakit ayırmak günah değildir.