Televizyon izlemek haram mıdır? Televizyon izlerken zikir yapılabilir mi? Deccal televizyon mudur?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Televizyon, bilgisayar ve oyunlar yapmak ve haram olmayan programlar izlemek haram değildir.

Sinema ve televizyon hem iyiye, hem kötüye kullanılabilir. Yani hükmü kullanılışına göre değişir. Televizyonun bizzat kendisi haram değildir. Faydalı programlar izlemek haram değildir. (Halil GÜNENÇ, Günümüz Meselelerine Fetvalar, II/188)

Haram olmayan programları izlerken zikir yapmak caizdir. Ancak daha sakin bir ortamda zikir yamak daha uygun olur.