Şeyh nedir, peygamber varisi midir? Rabıta, mürşid, evliya hakkında bilgi verir misiniz? Rabıta yapmak neden önemli?..

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Her mümin Peygamberimizin (asm) varisidir. Peygamber varisliğini bazı isim ve sıfatlar altında sınırlamak yanlıştır. Bu tür konularda ölçümüz, kişinin İslami yaşantısı olmalıdır. Bir kimsenin yaşantısı, söylemleri İslamiyete muhalif ise, o kimseye itimat etmemek gerekir.