Seferi olduğunu zannedip, yanlışlıkla seferi namazı kılanlar ne yapmalıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İlk on beş günlük namazlarınız, inşallah size önemli sevaplar kazandırmıştır. Öncekiler çok sevaplı nafileler hükmünde olabilir. Belki de Allah , bilmediğinizi nazara almış ve onları güzelce kabul etmiştir.

Fakat, insan olarak biz İslam dininin ortaya koyduğu kurallara uymak zorundayız. Bu sebeple, onları kaza etmeniz gerekmektedir.