Satmak üzere altmış dairelik bir inaşaata başladık, bu dairelerin zekatını vermemiz gerekiyor mu?

Soru Detayı

- Üç ortak bir arsa aldık. Şimdi üzerine ticaret yapmak üzere yaklaşık olarak altmış daire yapacağız. Ve inşaatına başladık.
- Biz bunun zekâtını vermeli miyiz?
- Eğer verecek isek nasıl vermemiz gerekir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu daireleri satılık olarak yapıyorsanız, zekat hesaplama tarihiniz geldiğinde diğer mal varlıklarınıza, bu inşaatın mevcut halindeki değerini de ekler ve kırkta birini zekat olarak verirsiniz.