Sakalı kısaltmak ve yanlardan almak sünnet midir?

Soru Detayı

-  Peygamber (sav) Efendimizin yanına getirilen bir adam için, sakalını keşke şuradan ve şuradan alsaydınız, demiş midir?
- Sakalla ilgili bir yazıda görmüştüm, bir hadisi şerifte Peygamber (sav) Efendimizin önüne sakalı epey uzamış halde bir adam getirilince, Peygamber (sav) Efendimiz demiş ki keşke şunun şurasından ve şuradan alsaydınız (kesseydiniz).
- Hadisi mana olarak yazdım, tamamını bilmiyorum, siz hadisin tam metnini kaynağı ile beraber zikrederseniz çok iyi olur.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Sorunuzun cevabı için tıklayınız:

Sakal traşı olmak veya sakal bırakmanın hükmü nedir? ...