Sadece kadınlara özel yapılan camiler caiz mi?

Soru Detayı

- Avrupa'da son zamanlarda sadece kadınlar için yapılan camiler inşa edildi. İmamları da kadın oluyor. Cumaları hutbe falan da veriyorlarmış. Böyle camiler bazı kişiler tarafından bidat olarak adlandırılıyor. Böyle camilerin olması, orda bulunmak İslami değildir deniyor. Bu durum nasıldır?
- Bu tarz camilerde bulunmak sakıncalı mıdır?
- Kadınların sadece kadınlar arasında hutbe vermesi sakıncalı mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Müslümanların camileri hem kadınlar hem de erkekler içindir. Saf düzeni sünnette belirlenmiştir.

Bunlara aykırı olanlar bidattır.