Resmi olarak boşanan ancak dinen boşanmayan eşler dört sene boyunca görüşmemeleri halinde nikahları bozulur mu?

Soru Detayı
Resmi olarak boşanan ancak dinen boşanmayan eşler dört sene boyunca görüşmemeleri halinde nikahları bozulur mu?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Mahkemenin boşaması ile kişi hem dinen hem de resmen boşanmış olur. Bu bakımdan resmen boşanan eşler dinen de boşanmış olur.

Kadınla erkek ne kadar uzun süre ayrı kalsa da nikahları geçerli olur.