Plasebo effektinin gayrimüslimlerde gerçekleşmesinin hikmeti nedir?

Soru Detayı

- Bu zatlar, bazen de Allah’tan gayrı mabutlara inanıp iyileşiyorlar, Allahu Tealanın bu zatlara böyle inanmalarına rağmen şifa vermesinin hikmeti nedir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İnsanın biyolojik ve psikolojik yapısı kafirde ve Müslümanda farklı değildir.

"Plasebo effekti" bir ilacın faydalı olacağı inancını oluşturmak için yapılan telkindir. Telkinin etkisi de din farkına değil, insanların psikolojik durumlarına bağlıdır.

Bilgi için tıklayınız:

Dua, plasebo etkisine mi bağlıdır?