Piyasada "Gizli Telkinle Kur'an Terapisi" CD.leri satılıyor, bu ne derece doğrudur?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu terapi şeklinin nasıl olduğunu bilemiyoruz.

Fakat Kur’an’ın bir şifa kaynağı olduğu ayet ve hadislerle sabittir. Burada önemli olan, bu terapiyi uygulayanların Kur’an ile olan ilişkileri, ona karşı olan samimiyetleridir. Dahası, Kur’an-ı Kerim'i dünya menfaatine alet etmemeleridir.

Bu konuda Abdulhalık el-Attar’ın yazdığı “Keyfe Tettekî ve Tualicu bi’l-Kur’an” adlı bir eserde de Kur’an’la tedavi konusu işlenmiştir. Burada belirtildiğine göre, bu eserin yazarının da içinde bulunduğu bir organizasyon tarafından Mısır / Kahire’de yapılan ve içinde Kur’an ile tedavi ve terapiye ayrılan bir hastane de mevcuttur.