Perunun Paracas adasında bulunan kafataslarının mahiyeti ne olabilir?

Soru Detayı

- Bir kısım araştırmacılar yaptıkları DNA testleri sonucunda bunların insana ait olamayacağını iddia ediyor. Ayrıca insan kafatasından %25 büyük, %60 ağırlar.
- Dinen dünya dışında yaşam olsa da, imtihana tabi veya insan formunu geride bırakacak bir canlı olmadığını biliyoruz. İnsan olsa da olmasa da bunları dinin tanımladığı varlıklar açısından düşünmek gerekirse ne olabilir?
- Bir çeşit cin?
- Hz. Adem'den gelme değişik bir soy?
- Cezaya uğramış bir kavim?.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Ica, Peru, Paracas ve Merida; Meksika'daki kafataslarının 1928 yılında Arkeolog Julio Tello tarafından Peru'nun güneyinde Paracas'ta bulunduğu bildirilmektedir.

Tello, kompleks bir kabirde 300'den fazla garip iskeletimsi kalıntıları keşfettiğini belirtmektedir.

Araştırıcılar bunların birkaç antik kültürde, çocukların kafalarını bir parça tahtayla bağlayarak kafatasının bu hale geldiğini ileri sürmektedirler.(1)

Aynı kafataslarının fotoğrafları Robert Connolly tarafından "Search for Wisdom" adlı CD-ROM da 1995′te yayınlanmıştır.

Kafatası hacmi 1600 ccm-1750 ccm arasında olduğu belirtiliyor. Günümüz insanlarının beyin hacmi ise 1450 ccm dir. Bu konikafa tipi insan kafatasıyla karşılaştırıldığında küçük uyumsuzlukların olduğu belirtiliyor.(2)

Yukarıdaki bilgiler kaynaklardan elde edilenlerdir. Doğruluk derecesini bilemiyoruz.

Kabul edelim ki doğrudur.

Şimdi burada en dikkat çeken bir husus şudur: Bu fosiller 1928 yılında bulunduğuna göre niçin gündeme getirilmiyor? Neredeyse yüz seneye yaklaşmış.

Bunun tek açıklaması olabilir. O da bu fosillerin, evrimcilerin basitten yüksek yapılılara doğru evrim düşüncelerini desteklemediği için gözden uzak tutulmuştur. Yani bu fosiller, canlıların silsile halinde birbirinden meydana geldiği safsatasını desteklememektedir. Her canlı türünün bağımsız yaratıldığını göstermektedirler.

Bu fosillerin neyi temsil ettiğine gelince; bazı kültürlerde çocukların kafalarını tahtayla bağlamış olmaları şeklindeki değerlendirmeler akla uygun görünüyor. 1950’li yıllarda Yörükler çocukları beşiğe koymadıkları zaman, bu kadar olmasa da bu konik kafa yapısına uygun bir gelişme görülürdü. Onun için çocuğu beşiğe bağlamayı tercih ederlerdi.

Bir başka düşünce de kromozom anomalisi sebebiyle, yani genlerde meydana gelebilecek bir anormallikle bazı fertlerde ortaya çıkmış bir hastalık durumu olabilir.

Dikkat edilirse bu kafataslarının mezara gömülü olarak bulunduğu belirtiliyor. Yani bunların insan olduklarında bir şüphe yok ve günümüz insanına çok büyük benzerlikleri var.

Cin takımı nuranidir. Nuraninin iskelet ve fosili olabilir mi?

Bunların başka gezegenden geldiği iddiası saçmadır. Atmosfer korumasının olmadığı uzayda radyoaktif ve ultraviyole ışınlarına maruz kalan bir canlının hayatta kalması imkânsızdır.

Sonra uzay boşluğundan yerküre atmosferine bu canlılar nasıl girecektir?

Saatte 108 bin kilometre süratle uzayda giden yerküreye çarpacak bir cisim bir anda yanar ve uzayda parçası kalmaz. 108 bin km. süratle giden bir arabaya çarptığını düşünsene, ne hale gelirsin.

Bunların ne olduğuna gelince, mevcut bilgilerin ışığında Hz. Âdem’in soyundan gelen bir ırk denebilir.