Ölen kimseler ecelleri dolduğu için mi ölüyorlar?

Soru Detayı
Yakınımız bir haftalığına İzmir'e kocasının yanına tatile gitmişti, kocası izmirde çalışıyor. Ailesini görmek için yanına çağırmıştı. İki kızları var ve de ailevi sorunlardan dolayı kızlar ve anneleri gitmek istemedi.Velakin gittiler. Gelecekleri günün gecesinde anneyi elektrik çarptı, onu kurtaracam derken baba da çarpıldı ve ikiside öldü. Acaba ömürleri bu kadar mıydı?.. Bu sadece bir vesile miydi? Ya da tam tersi mi? Yaşayacak ömürleri vardı da yaşayamadılar mı? Ne olursunuz, en kısa zamanda cevaplayın...
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Anlattığınız şey olmuş bitmiş bir hadisedir. Ölen kişilerin ecelleri gelmiş ve ölmüşlerdir. Çünkü hayatları bitmiştir. Yaşayacak ömürleri olsaydı yaşarlardı. Demek ecelleri gelmiş ve ömürleri bitmiştir.