Nineme sadece dayım bakıyor, diğer çocukları bakmıyor, neler söylersiniz?

Soru Detayı

- Ninem 85 yaşlarında bakıma muhtaç birisi.
- Fakat ninemin çocukları (biri hariç) ona bakmaktan içtinap ediyorlar. Şu an bir oğlunun (dayım) yanında kalıyor. Dayımın eşi yengem de ben Allah için bakarım diyor.
- Fakat diğer evlatları bu durumu suistimal ederek sudan bahanelerle başlarından savmaya çalışıyorlar.
- Bu durumda nasihatlerinize ihtiyacımız var, neler önerirsiniz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Çocuklarının ninenize bakmak için birbirleriyle yarışmaları gerekirdi. Nineniz çocukları için çok büyük bir nimettir. Ona kim bakıyorsa, o en bahtiyar olan odur. Bakımını üstlenen büyük bir hazinenin sahibi gibidir.

Dolayısıyla sizin dert edecek bir sorununuz görünmüyor. Zaten büyük nimete dayınız nail olmuş. Asıl dertlenmesi gereken, ninenize bakmaktan nasipsiz kalanlardır.