Mendel, evrim teorisine nasıl zarar vermiştir?

Soru Detayı

1. Mendel, evrim teorisine nasıl zarar vermiştir?
2. Evrimle çelişen kanunlar nelerdir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Soru 1:
Mendel evrim teorisine nasıl zarar vermiştir?

Cevap 1:

Mendel’in ortaya çıkardığı kanunlara Mendel Kanunları denir. Bu kanunlar, her canlının genetik yapısının sabit olduğunu ve değişmediğini belirtir. Mesela; bir çocuğun veya bir hayvan yavrusunun veya bir bitki meyvesinin %25 babaya, %25 anneye ve %50 de büyük baba ve büyük anneye benzediğini ortaya koyan kanun 1. Mendel kanunudur.

Bu oranlarda bazı sebeplerden dolayı sapma olabilmektedir. Diğer kanunlar da o sapmaların da yine belirli oranlarda ve belirli şekillerde olduğunu ortaya koyarlar. Hiçbir genetik yapının başıboş ve gelişigüzel değişmediğini gösterirler.

Soru 2:
Evrimle çelişen kanunlar nelerdir?

Cevap 2:

Sanki evrimle çelişmeyen kanun var gibi, evrimle çelişen kanunu soruyorsun. Bu evrim görüşü baştan sona hatalıdır.

Bunlar sadece insanın maymundan geldiğini değil, bütün canlıların silsile halinde birbirinden meydana geldiğini iddia etmektedirler. Dolayısıyla maymundan gelişi ispatlayamadılar. Diğer iddiaları da hep havada kalmaktadır.

Aslı esası olmayan iddia ve görüşlerin ne kanunu olacak.

İşte bitkilerle ilgili iddialarından birisi şöyledir: Çift çenekliler, tek çeneklilerin evrimleşmesiyle meydana gelmiştir. Yani mısır ve buğday gibi tek çeneklilerden kavun, karpuz, fasulye ve patates gibi çift çenekli bitkiler kendiliğinden veya tesadüfen meydana gelivermiştir.

Şimdi biz size soruyoruz:

- Evrimcilerin iddiasına göre, buğdaydan ve mısırdan fasulye ve patates meydana gelmiştir. Şimdi bu görüşün çelişmediği kanun olur mu?

- Böyle bir görüş ne genetik yapıya uyar, ne laboratuvar gözlemlerine ve deneylerine uyar ve ne de biyoloji kanunlarına uyar. Sadece evrimcilerin hayaline uyar, hepsi o kadar.

Siz de onlara uyarsanız, hayal dünyanız kadar evrim rüyası görürsünüz. Öyle rüyalar görmek isteyenlere de kimsenin bir diyeceği olmaz. İsteyen istediği rüyayı görür ya da gördüğünü zanneder. Çünkü insanları kandırmanın pek çok yolları vardır.