Lokantada çöp şiş yaparken hindi eti kullanılması caiz midir?

Soru Detayı

- Ben küçük bir yemek yerinde çalışıyorum, beni rahatsız eden çöp şiş normalde dana etinden satılır, ama bizim orada hindi eti veriliyor; gramı da normalden biraz daha iyi, bu durumda benim ne yapmam lazım?..

- Çok içerledim bu soruyu.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Müşteri, dana etinden yapılmış çöp şiş yediğini sanıyorsa, bahsettiğiniz durum aldatmaya ve kul hakkına girer. Böyle bir yerde çalışmazsınız.

Ancak müşteri hindi eti olduğunu biliyorsa, bunda bir sakınca olmaz.