Liberalizmle yönetilmek istiyorum, diyen dinden çıkar mı?

Soru Detayı

- İslam’da şeriat ve Müslümanların ideolojisi:
- Son dönemlerde İslam’daki şeriatı/ceza hükümlerini araştırıyorum. Sorum inançlı kişilerin ideolojileri hakkındadır.
- Mesela ben laiklik-şeriat arasında, şeriatın da islamın bir parçası olduğunu kabul edip laik bir devlet istiyorum, dersem ya da ben “liberalizmle yönetilmek istiyorum” dersem bu beni dinden mi çıkarır yoksa sadece günah mı işlemiş olurum?
- Kısaca Kuran ve şeriatı kabul edip yine de başka bir beşeri ideolojiyi savunmanın hükmü nedir?
- (Bunun nedeni nefse uymak ya da örneğin rahatça içki içmek olabilir çünkü şeriatta bunun fiziksel cezası var. Ya da eşcinsellerin haklarını savunuyorum dinimize göre yanlış olsa da içimden böyle geliyor. Ama Müslümanım ve şeri ceza hükümlerini Kuranın tüm ayetleri gibi kabul ediyorum)

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Ehl-i sünnete göre Allah’ı, Peygamberi ve dine dahil olduğu kesin olarak bilinen kuralları inkar eden ve Allah’a ortak koşan kimse dinden çıkar, sözü ve fiili böyle bir sonuç vermeyen kimse, hangi günahı işlerse işlesin dinden çıkmaz.