Kuran değişmiş diyen kafir olur mu?

Soru Detayı

"Kur'an-ı Kerim Allah'ın kelamıdır, ona iman ediyorum, ama bence bazı ayetler sonradan eklenmiş" diyen biri kafir olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İmanın altı şartı vardır, bunların biri de kitaba (Kur'an’a / vahye) iman etmektir.

Kitaba iman, onun Allah tarafından vahyedildiğine ve hiç değişmeden korunduğuna iman demektir.

Böyle iman etmeyen kişi imanın şartını yerine getirmemiş olur. Şart olmayınca meşrut (iman) da olmaz.