Kumara alet edilen oyunların oynandığı kahvehanelerde çay içilir mi?

Soru Detayı
Kumara alet edilen oyunların oynandığı kahvehanelerde çay içilir mi? Okey oynayan arkadaşların ısmarladığı çay içilir mi? Kahvehane sahibi elektriği kaçak kullanıyorsa, bu kahveden çay içilir mi?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

1. Kumara alet edilen oyunların oynandığı kahvede çay içmek caizdir.

2. Kumar oyunu oynayan ve bu kumardan kazandığı para ile ikramda bulunan kişinin bu ikramı yenmez. Ancak kumardan kazanılan para ile ikram etmiyorsa yenilebilir.

3. Kahvehane sahibi elektrik ve su parası ödemiyorsa müşteriler bundan mesul olmaz.

4. Kumar oyunlarının oynandığı yerlere gidilmemesi en doğrusu olur.