Kuantum fiziği nedir?

Tarih: 09.05.2020 - 15:56 | Güncelleme:

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kuantum Fiziğine gelelim. Bu enerji tabanlı kâinat modeli. Yayılan enerjinin yolculuğu burada önemli.

İnanç Psikolojisi diye bir kitap var. 2010’da yayında olan bir kitap, daha sonra inancın nörobiyolojisiyle çok ilgili olduğu için İngilizceye çevrilip “İnanç Laboratuvarda” ismiyle piyasaya çıktı, amazon.com’da satılıyor şu anda. Bu kitapta grafiği de İngilizceye çevirdik. Enerji burası, tıbbi amaçlarla enerji arzları kullanılan enerji. 10 üzeri 20, 18 gibi frekanslar görüyorsunuz. Bu frekans yükseliyor.

İnsanlar öldüğü zaman vücudunda bazı görüşlere göre, 21 gram eksiliyor. Ne oluyor, ruh mu çıkıyor, nereye gidiyor 21 gram? Elektronların dönmesi duruyor, çünkü madde eksilmediği halde elektron kaybına neden olduğu söyleniyor. Daha sonra bu madde gama ışınları, x ışınları, mor ötesi ışınlar, çıplak göz, kızıl ötesi, radar, mikrodalga, televizyon, kısa dalga, standart radyo, astronomik radyo, ev çekimi graviton parçacık burada. Hava maddesi burada, foto enerji parçacıkları, elektron graviton gezegenleri birbirine çeken karanlık madde üzerine tartışılan bir konu.

Psikon da bir teorik bilgi, hipotez. Şu anda holografik kâinatın kuantum enerji bandı atom altı parçacık oldu.

Atom modeline göre nötron, elektron, proton %4’ü gösteriyor. %94’ü karanlık enerji diye geçiyor. Bunun mahiyeti bilinemiyor. İşte bu karanlık enerji ruh veya psikon olarak da adlandırılıyor.

Şu anda fiziğin bittiği yerdeyiz. Çünkü ışık hızından sonra fizik bitiyor. Ne olacak yani? Işınsal varlıklar mı var diye foton telepatisi diye geçen tartışmalı önemli bir alan var.

CERN deneyi İsviçre’de yapılırken, aynı anda Şikago’daki laboratuvarda zamandan bağımsız olarak oradaki fotonlar hareket ediyor. Bunun üzerine maddeden bağımsız enerji parçacığı ortaya çıkıyor. Buna da Hadson cisimciği deniliyor. Bu şu anda Kuantumun yeni alanı. Kuantumu niye söylüyorum? Whatthebleep do? Ne biliyoruz ki? Burada Kuantum Fizikçisi DuviNow, bir ilahiyatçı, bir de psikiyatrist bir arada bilinci tartışıyorlar. Tartışmanın sonucunda bir deney var. Washington DC’de yapılan deney şu:

Biz bin tane Budist rahibi WashintonDC’de deney yaptıracağız. Suçları % 25 azaltacağız diye bir iddia var. Bunun üzerine oranın emniyet müdürüne gidiyorlar. Adam gülüyor, “Temmuz ayında kar yağdı.” deseniz, bana bu derece imkânsız gelir diyor.

Bin tane Budist rahip Washington DC’ye gidiyorlar. Orada bir ay dua ediyorlar, bir ay sonra istatistiklere bakıyorlar ki %25 azalmış suçlar. Bunun sonuçları üzerine ilahiyatçı, Kuantum Fizikçi ve psikiyatrist tartışıyor. Şu sonuca varıyorlar; kâinattaki enerjiye, akışa bu dualar yöneliyor. İnsanlardaki agresif duygular azalarak suç azalmış olabilir, Kuantumla bunu açıklayabiliriz, diyorlar.

Ortada bir deney var. Bu deneyde ortaya çıkan duruma bilimsel olarak itiraz edebiliyorsun. Bilimsel metodoloji kullanılmış çünkü doğaüstü bir gerçeklik var, o ortaya çıkarılıyor. Doğaüstü gerçekliği ortaya çıkarabildiğimiz gibi Allah’ın varlığını da biz bilimsel metodolojiyle ortaya çıkarabiliriz. O yüzden bu Yaratılış Kongresi bunun için çok önemli.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
Yazar:
Sorularla İslamiyet
Kategori:
Okunma sayısı : 1.000+
Yorum yapmak için giriş yapın veya kayıt olun