Konuşamayan kızım için okunacak bir dua var mıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

- Önce bu konuda doktora gitmeyi ihmal etmeyelim. Bugünkü gelişmiş tıp bilimi, Allah’ın hikmet nizamını daha da keşfetmiş, yeryüzü eczanesinde mevcut ilaçların karakterini daha da yakından tanıma imkânını bulmuştur. Bu açıdan bunu asla ihmal etmeyelim.

- Kur’an’da yer alan Hz. Musa’nın şu duasının konumuzla yakından ilişkisi vardır:

"Rabbişrah lî sadrî ve yessir lî emrî, vahlül ukdeten min lisani yefkahu kavli"

Ya Rabbî, genişlet göğsümü, kolaylaştır işimi, çözüver şu dilimin bağını. Ta ki anlasınlar sözümü!” (TÂ HÂ, 20/25-28)

Bu ayeti yirmi yedi defa, Fatiha Suresi'ni de yedi defa okuyup hem çocuğa hem de bir suya üfleyip çocuğa -her suya ihtiyaç duyduğunda- içirin. Buna yirmi yedi gün devam edin. Rabbimiz hastanıza âcil şifalar versin, âmin!

Ayrıca ilave bilgi için tıklayınız:

Duaların kabul olması için yapılması gerekenler nedir ve duanın bir çeşit ibadet midir?