Kocası içkiliyken yanına yatmayan kadın sorumlu olur mu?

Soru Detayı

- Evli bir hanım, içki içen kocasına içki içtiği zaman aynı yastığa baş koymaması tepkisini bu şekilde göstererek haram olan işten vazgeçirmesi, aynı zamanda eşinin haram olan kokusundan nefret etmesinden ötürü bu şekilde elinde olmadan davranış göstermesi dinen sakıncası var mıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Sakıncası olmadığı gibi, dini ve manevi faydası da vardır; bu da bir çeşit ıslah tedbiridir. Tabi içkili olmadığı zaman onun eşlik hakkına riayet edecektir.