Kocamdan dayak yiyorsam ayrılıp başımı açıp çalışmam caiz mi?

Soru Detayı

- Yoksa dayak yemeye devam edip kocamın eline mi bakmalıyım?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kocanızdan dayak yiyorsanız, buna katlanmak mecburiyetinde değilsiniz.

Evlilik birliğinin birçok amacından biri de bir aile kurmak ve hayırlı çocuklar yetiştirmektir. Karısına şiddet uygulayan bir babanın çocuklarının ruh sağlığı ve ahlakları genellikle arızalı olur.

Kocanızdan boşanırsanız, niçin mutlaka başınızı açmanız gerekiyor? Bu mecburiyet eskiden idi, şimdi başörtülü olarak çeşitli işlerde çalışan kadınlar ve kızlar var.

Başörtüsünü açarak çalışmanın caiz olabilmesi için, bu yapılmadığında aç ve açıkta kalma, hayatını devam ettirememe durumunun oluşması gerekir.