Kocamdan şiddet görüyorum, boşanmam günah olur mu?

Soru Detayı

- Kocamdan şiddet görüyorum çocuklarımı bana vermez, bu yüzden ona bırakıp boşanmak istemem günah mı?
- Kocam evlendiğimiz günden beri bana şiddet uyguluyor, hakaret, aşağılama, özgürlük haklarımı elimden alma, küçük görme... ne istersen var.
- Boşanırsam günah olur mu yoksa boşanmayı isteme hakkım var mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kocanız şiddete devam ediyorsa ve aile büyüklerinden destek alıp engelleme imkânınız da yoksa, boşanmanız günah olmaz.

Ancak maddi ve bedensel şiddet yoksa, ibadetlerinize de engel olmuyorsa, sabretmeniz ibadet ve cihat olur.