Kıyamet yaklaştığında insanlar birbirinden kaçacakmış, korona virüs bu anlama mı geliyor?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

- Kıyametten önce insanların birbirinden kaçacağına dair bir rivayet bulamadık.

- İnsanların en yakınlarından bile kaçacağını haber verildiği zaman, mahşer günüdür.

Mahşer günüyle ilgili ayetlerden biri şöyledir:

"- O gün kişi kaçar, kardeşinden...
- Anasından, babasından...
- Eşinden ve oğullarından.
- Onlardan her birinin o gün başından aşan işi vardır.
- Yüzler var ki, o gün parıl parıl,
- Güler, sevinir.
- Yüzler de var ki, o gün tozlanmış,
- Onları karanlık bürümüş,

- İşte onlardır kafirler, haktan sapanlar."
(Nebe, 78/34-42)

- Bununla beraber, konunun manevi boyutunu ve alınması gereken dersler çıkarmayı idrak edenler, korona virüs olayına da -bu açıdan- mahşerin küçük bir provası nazarıyla bakabilirler.