Kirada oturduğum eve, ortak kiracı tutsam aldığım para caiz olur mu?

Soru Detayı

- Kirada oturduğum eve, ev sahibinden habersizce ortak kiracı tutsam aldığım para caiz olur mu?
- Kirayla oturduğum eve, maddi yardım olması için ev sahibinden habersiz olarak, başka bir arkadaşla anlaşarak evi ona kiralasam ve birlikte kalsak caiz mi?
- Deliliyle yazar mısınız?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bunun caiz olabilmesi için ya başta ev sahibi ile böyle anlaşma yapılmış olmalı veya sonradan kiraya verilirken ondan izin alınmalıdır.