Kim Kur'an hakkında ilmi olmadığı halde, onu kendi kafasına göre açıklarsa, cehennemdeki yerini hazırlasın, şeklinde bir hadis var mıdır?

Soru Detayı

- Bu hadisi şerifler sahih midir?
"Kur'an'dan kendi aklı ile, kendi düşüncesi ve bilgisi ile mana çıkaran kafirdir",
"Bir kimse Allah'ın kitabını kendi fikri, görüşü ile tesfir etse, bu tesfirde isabet etmiş bulunsa açıklaması doğru olsa bile hata etmiş olur.",
"Kim ki Kur'an hakkında ilmi olmadığı halde kendi kafasına göre açıklarsa cehennemdeki yerini hazırlasın."