Hz. İsa'nın çarmıha gerildiğine inanan kişinin ahiretteki durumu nedir?

Soru Detayı

- Kendisine Hz. İsa (as)'ın çarmıha gerildiği bilgisi ulaşan ve buna inanan kişinin ahiretteki durumu ne olacaktır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Her insanın durumu ve içinde bulunduğu şartlar farklıdır. Ahirette Cenab-ı Hak her insanı bulunduğu ortam ve kendisine ulaşmış bilgilere göre muamele edecektir.

Bu bakımdan İslam toplumu içerisinde yaşamayan ve kendisine Hz. İsa (as)'ın çarmıha gerildiği bilgisi ulaşan bu kişiler, elbette ki bu hallerinden mesul değildir. Nitekim bu gibi insanlara fetret ehli denilmektedir.