Kadınların polis olması, futbol oynaması caiz mi?

Soru Detayı

- Bayan olarak polislik ve futbolu çok seviyorum, ancak başörtülü olarak dinimizce kıyafetleri uygun gelmiyor, ama seviyorum sizce ne yapmalıyım?
- Dinimizce uygun mu yoksa olmasa daha mı iyi?
- Nasıl yaparsak caiz olur?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kadınlarla ilgili işlemlerde kadın polislere ihtiyaç vardır. Helal-haram sınırlarına riayet edilerek başka alanlarda da çalışılabilir.

Kadınlar, seyircileri de kadınlar olursa futbol oynayabilirler. Ama erkek seyirciler önünde futbol oynamaları uygun değildir, oynayamazlar.